Presedintele ales, Klaus Iohannis, va juca in 2015 o partida de tenis demonstrativa cu Simona Halep. ”Anul viitor voi juca un meci demonstrativ de tenis cu domnisoara Simona Halep. Sper din tot sufletul ca acest eveniment sa contribuie la apropierea tinerei generatii de acest sport minunat”, se spune intr-o postareCiteste mai multe!