Selecționerul echipei de fotbal a României, Christoph Daum, va fi prezent luni, 22 august, în emisiunea "Premier League Magazin"

Christoph Daum vine luni la Premier League Magazin

Selecționerul echipei de fotbal a României, Christoph Daum, va fi prezent luni, 22 august, în emisiunea “Premier League Magazin”, se precizează într-un comunicat remis Sport Profit.

Germanul în vârstă de 62 de ani va analiza, alături de Dan Chilom, meciurile din etapa a doua din Premier League.
Fanii Eurosport vor avea parte de o întâlnire cu omul căruia i s-a încredințat misiunea să ducă România la Cupa Mondială din 2020. Emisiunea “Premier League Magazin”, produsă 100% în România, a fost lansată de Eurosport pe 15 august. Timp de o oră și jumătate, Dan Chilom și invitații săi analizează live, săptămânal, partidele desfășurate în timpul weekend-ului. Destinat fanilor fotbalului englez, talk show-ul găzduit de Dan Chilom este în fiecare luni, de la ora 20:30 pe Eurosport 1.