Câștigătorii trofeului “Victor Hănescu”

Cea de a noua ediție a trofeului “Victor Hănescu” din cadrul Circuitului Naţional FR Tenis, disputat la Tenis Club din Curtea de Argeș, și-a stabilit câștigătorii. Astfel, pentru categoria de vârstă 12 ani, în întrecerea masculină, trofeul a fost adjudecat de Răzvan Aghion. La dublu, competiția a fost câștigată de perechea Răzvan Aghion/ Eduard Schipor. La categoria de vârstă 10 ani, la simplu băieți, trofeul a fost cucerit de Eduard Toma, iar la fete de Elena Neacșu.  “Toată lumea a fost supermulțumită de modul cum a fost organizată competiția. Deși a fost caniculă și a trebuit să jucă și două meciuri pe zi, totul a fost complet regulamentar, lucru care ne-a fost confirmat și de Comisia de Arbitri a FRT”, a declarat președintele bazei Tenis Club din Curtea de Argeș, Gheorghe Borțan. Sponsorul principal al evenimentului este Dr.Oetker. Ediția 2015 se bucură de sprijinul sponsorilor: Karcher, Steinel, Râureni, Consiliul Local Curtea de Argeş, Posada, Consiliul Judeţean Argeş, Păstrăvăria Brătioara, Lupa GPS, Vodafone si Angelli. Parteneri media: Radio Argeș Expres si Ziarul Argeș Expres. Promotorul turneului este SCG-Smart Corporation Group. Dr. Oetker are o tradiție de peste 120 de ani pe plan internațional, iar în România activează de peste 16 ani. Astăzi, Dr. Oetker România ocupă, cu cele peste 230 produse, poziția de lider de piață pe toate categoriile sale: ingrediente pentru prăjituri, deserturi pudră, conservanți pentru legume și fructe, pizza & snack-uri.