Câștigătorii Campionatelor Naționale de Șosea la ciclism din Craiova

În perioada 26-28 iunie,  Craiova a fost gazda Campionatelor Naționale de Șosea la ciclism, competiție organizată de Federația Română de Ciclism în parteneriat cu CSM Craiova, Primăria Craiova și CJ Dolj. S-a concurat la 3 probe: contratimp, proba de fond și proba de circuit, fiecare dintre cele 3 probe fiind diferențiată pe categorii de vârstă: cadeți, cadete, juniori, junioare, seniori, senioare. Astfel cicliștii au avut de parcurs distanțele atât în oraș cât și în localitățile învecinate Craiovei pentru cursele lungi care au trebuit parcurse.

La finalul celor 3 zile de competiție organizatorii au dat șansa cicliștilor amatori de a participa la proba de semifond.

Lista câștigătorilor probelor din cadrul Campionatelor Naționale de Șosea la ciclism desfășurate la Craiova este următoarea:

Câștigători contratimp:

Cadeți:

Locul 1: Frunza Mihai – Cs Mureșul Tg. Mureș

Locul 2: Dan Mihai Cristian – CS Olimpia București

Locul 3: Bililici Andrei – CS Olimpia București

Cadete:

Locul 1: Ionescu Andreea – CS Olimpia București

Locul 2: Harasim Clara – CS de Ciclism 2000 Constanța

Locul 3: Toma Alina – CS de Ciclism 2000 Constanța

Juniori

Locul 1: Malnași Josef – CS Mureș Tg. Mureș

Locul 2: Gache Iulian – Cs Dinamo București

Locul 3: Ursulean Ciprian – CS Vointa Arad

Junioare:

Locul 1: Stan Miriam – CS Olimpia București

Locul 2: Ciolacu Andreea – CS Conpet Ploiești

Locul 3: Sorohan Narcisa – CS Voința Arad

Seniori:

Locul 1: Pleșea Valentin – CS Petrolul Ploiești

Locul 2: Szabo Norbert – CS Dinamo București

Locul 3: Poenaru Alexandru – CS Petrolul Ploiești

Senioare:

Locul 1: Piringer Beata – CS Mureșul Tg. Mureș

Locul 2: Cojocaru Monica – CS Mureșul Tg. Mureș

Locul 3: Ionel Luminița – CS Voința Arad

Contratimp Persoane cu nevoi speciale:

Matican Theodor

Câștigători Proba de fond:

Cadeți:

Locul 1: Cojanu Andrei – CS Conpet Ploiești

Locul 2: Cristian Mihai Dan – CS Olimpia București

Locul 3: Ioan Andrei – CS Petrolul Ploiești

Cadete:

Locul 1: Ionescu Andreea – CS Olimpia București

Locul 2: Harasim Clara – CS de Ciclism 2000 Constanța

Locul 3: Toma Alina – CS de Ciclism 2000 Constanța

Juniori:

Locul 1: Malnași Josef – CS Mureș Tg. Mureș

Locul 2: Gache Iulian – Cs Dinamo București

Locul 3: Ciprian Ursuleac – CS Voința Arad

Junioare:

Locul 1: Stan Miriam – CS Olimpia București

Locul 2: Ciolacu Andreea – CS Conpet Ploiești

Locul 3: Gabi Șerbănescu – CSM Brăila

Seniori:

Locul 1: Poenaru Alexandru – CS Petrolul Ploiești

Locul 2: Szabo Norbert – CS Dinamo București

Locul 3: Răzvan Anghel – CS Olimpia București

Senioare

Locul 1: Piringer Beata – CS Mureșul Tg. Mureș

Locul 2: Cojocaru Monica – CS Mureș Tg. Mureș

Locul 3: Roman Denisa – CS otopeni

Proba de fond Persoane cu nevoi speciale – 40 km

Matican Theodor

Câștigători Proba de circuit:

Cadeți:

Locul 1: Ioan Andrei – CS Petrolul Ploiești

Locul 2: : Bililici Andrei – CS Olimpia București

Locul 3: Dan Mihai Cristian – CS Olimpia București

Cadete:

Locul 1: Ionescu Andreea – CS Olimpia București

Locul 2: Harasim Clara – CS de Ciclism 2000 Constanța

Locul 3: Toma Alina – CS de Ciclism 2000 Constanța

Juniori:

Locul 1: Gache Iulian – Cs Dinamo București

Locul 2: Pîrvan Mihai – CS Olimpia București

Locul 3: Malnași Josef – CS Mureș Tg. Mureș

Junioare:

Locul 1: Stan Miriam – CS Olimpia București

Locul 2: Ciolacu Andreea – CS Conpet Ploiești

Locul 3: Sorohan Narcisa – CS Voința Arad

Seniori:

Locul 1: Pleșea Valentin – CS Petrolul Ploiești

Locul 2: Răzvan Anghel – CS Olimpia București

Locul 3: Poenaru Alexandru – CS Petrolul Ploiești

Senioare:

Locul 1: Piringer Beata – CS Mureșul Tg. Mureș

Locul 2: Cojocaru Monica – CS Mureș Tg. Mureș

Locul 3: Roman Denisa – CS Otopeni

Proba de circuit persoane cu nevoi speciale:

Matican Theodor

Amatori Semifond

Copii (băieți) – sportivi licențiați, participanți la toate probele din concurs

– Radu Drăgoiu – CS Olimpia București

– Braia Vasile – CSM Craiova

– Harasim Mihnea – Constanța

Copii (fete) – amatori

Locul 1: Andreescu Maria – Craiova

Copii (băieți) – amatori

Locul 1: Vlad Marița – Craiova

Locul 2: Manea Ovidiu – Craiova

Locul 3: Manea Petre – Craiova

MTB Feminin:

Locul 1: Marin Liana – Craiova

Locul 2: Croitoru Veronica – Craiova

Locul 3: Filip Aurelia – Craiova

MTB masculin:

Locul 1: Mitroi Cristian – Craiova

Locul 2: Sandu Cătălin – Craiova
Locul 3: Țepuș Dumitru – Craiova

Cursiere:
Locul 1: George Mihoci – București
Locul 2: Vasilescu Mihai – Craiova
Locul 3: George Porumb – București



Clubul Media Business este o agenție full service care oferă de peste 8 ani servicii de publicitate și de consultanță în mass-media, marketing, comunicare și publicitate. Dacă sunteți interesat(ă) de acest proiect punem detalia un plan de business ireproșabil. Te rog să ne contactezi la chiromelu@yahoo.com, 0744 525 607 (Romeo Chiriac).